Zdarma

Stáhněte si zdarma brožuru Do nové práce firmy Baťa

„Vy sám a vaše vůle jste strůjcem svého života… Jiní vám mohou dáti pouze příležitost. Vy se jí chopte a jednejte.“ Pasáž z nějaké knihy o úspěchu, nebo snad z filmu Tajemství? Kdepak, najdete ji v příručce Do nové práce, kterou dostával každý nový zaměstnanec firmy Baťa. Stáhněte si ji a přečtěte, co Tomáš Baťa považoval za důležité.

Zde si můžete stáhnout příručku, kterou dostával každý zaměstnanec firmy Baťa při nástupu do práce. Její obsah pro vás možná bude překvapením.

Rady, jak se stravovat, jak dbát na hygienu, ale také jak trávit volný čas. A vedle toho příběh chudého hocha, který se stal majitelem velké továrny, i epizoda ze života propagátora vědeckého řízení práce F. W. Taylora. Návdavkem povídka Poselství Garciovi, oslavující lidi činu, kteří si dokážou poradit sami. Tak vypadala brožura, která tvořila první pracovní nástroj každého mladého muže a ženy, procházejících prvního dne branou firmy Baťa.

„Konečně již mnohá léta jest nám známo, že zaměstnanec je pro nás téměř bezcenný, pokud se nám nepodařilo přivésti jeho život na cestu hospodářského vzestupu,“ píše se v příručce. Jde o deklaraci, jaké pracovníky chce firma Baťa zaměstnávat. A obsah tomu odpovídá. Může být vzorem i pro současné moderní firmy. Stáhněte si ji zdarma.

Stáhněte si zdarma brožuru Do nové práce firmy Baťa