Co je to intuitivní marketing

 

Koncepci intuitivního marketingu jsem vytvořil v roce 2003, kdy se zrodila první česká kniha o marketingu pro menší podnikatele. Za tu dobu pronikla do univerzitních knihoven, nejen v České republice, a přednáší se o ní na vysokých školách. Philip Kotler, světový marketingový guru, ji označil za dobré řešení pro konkurenceschopnost menších podniků.

 
Intuitivní marketing pro 21. století od Miloše Tomana
 
Ale především slouží tisícům menších a středních podnikatelů, kterým se do té doby nabízely jen rady typu „posilte marketingový tým o dvacet lidí a do rozpočtu přidejte milion“. Intuitivní marketing je místo na penězích a nákladných marketingových nástrojích založen na nápadech, upřímném vztahu k zákazníkům a hlavně – na intuici.

"Je to marketing s lidskou tváří." Vlastimil Grus


Co je intuitivní marketing

Jde o unikátní podnikatelskou, marketingovou a prodejní koncepci, určenou zejména menším a středním podnikatelům. Redaktor Vlastimil Grus, který knihu o intuitivním marketingu poprvé připravoval k vydání, nazval tuto koncepci "marketingem s lidskou tváří", což je velmi výstižné.

Tvoří ho přístup k podnikání, marketingu a prodeji, který je orientován na zákazníka a dobré vztahy k němu, na upřímnou službu zákazníkovi. Někdo může mít obavu, že si v tom intuitivní marketing nerozumí s moderními technologiemi. Ale neosobní automatizace a záplavy nevyžádaných e-mailů přece nejsou tím nejlepším, co nám může pokrok poskytnout. Vývoj směřuje právě k tomu, abychom mohli internet využít k zaměření až na jediného zákazníka. A v tom je intuitivní marketing stále na čele.

I tento web a články na něm jsou důkazem, že intuitivní marketing se vyvíjí a vstřebává nejmodernější poznatky tak, abyste je mohli okamžitě používat. Svět a zejména technologie se rychle mění a intuitivní marketing má odpovědi na současné potřeby.


Jak se o něm dozvědět více:

Přečtěte si nejnovější vydání knihy Intuitivní marketing

Stáhněte si zdarma e-booky, které rozvíjejí principy intuitivního marketingu

Zajímejte se o přínosy jedinečného programu Cashback World PLUS, který je postaven na zásadách intuitivního marketingu

Kontaktujte mě


Další informace

Více o intuitivním marketingu na Wikipedii

V blogu Intuitivního marketingu najdete moje další články z oblasti marketingu, komunikace, managementu a prodeje.

.