V MLM můžete konečně dělat to, co vás baví

 

"Mě ta práce tak nebaví!" stěžovala si paní proti mně. Vypadala unaveně a bez jiskry. Za tu hodinu, co jsme strávili v restauraci, si dala dvě kávy. S účastí jsem se jí zeptal, proč si tedy nenajde jinou. Dnes je přece po pracovnících sháňka. "To je jedno," vzdychla. "V zaměstnání nemůžete dát najevo nadšení. Jinak toho hned využijí a přidají vám víc práce za stejné peníze."

 
V MLM můžete konečně dělat to, co vás baví, a s intuitivním marketingem zvlášť
 

Řekl jsem, že jsou přece i jiné možnosti. Pokrčila rameny. "Když nechcete být hlady, stejně musíte dělat, co se musí, ne co byste chtěl." Hodlal jsem jí to vyvrátit.

"Usiluje vaše šéfová, aby vám každý měsíc zvýšili plat?"


Proč lidé skřípou zuby, když se mluví o radosti z práce

Nejeden zaměstnanec si rád přečte o work-life balance a hledá zde potvrzení, že má méně pracovat a mít nárok na více volného času. V práci je nerad, ubíjí ho to, a tak se těší domů. Jenže když má konečně volno, neví si s ním rady. Nakonec se usadí před televizí nebo hodiny bloudí po Facebooku. Netuší, že klíčem ke spokojenosti není více volného času, ale radost z práce.

Na tento termín ovšem zaměstnanci často reagují jako krocan na červený šátek. Radost z práce je přece výmysl korporací, které chtějí člověka zotročit. Nedochází jim, že otroky jsou právě proto, že nemají rádi svoji práci a dělají ji jen z donucení. Svět je pro ně nepříjemné místo, v němž se jim neustále někdo snaží ublížit. Nemají tedy ani radost z práce, ani radost ze života.


Není podnikání jako podnikání

"Kdybyste měla svoji firmu, také byste nenáviděla svoji práci?" zeptal jsem se. "A víte, že možná ano?" zamyslela se. "Hádat se se zaměstnanci, s úřady, dělat účetnictví… dejte pokoj."

Řekl jsem, že přesto znám podnikatele, kteří mají své firmy, nemusí se handrkovat se zaměstnanci, přestože pro ně pracuje spousta lidí, peníze za ně počítají jiní a úřady nenavštíví, jak je rok dlouhý. A hlavně je práce baví. Nemusí nic předstírat, naopak, čím větší nadšení dávají najevo, tím lépe se mají. Paní mi to zjevně nevěřila. Znělo jí to jako pohádka.

E-book Prosperita na dosah od Miloše Tomana


S MLM nemusíte dělat, co je vám nepříjemné

"Fungujete sice jako šéf týmu," vysvětloval jsem, "ale ti lidé nejsou vaši zaměstnanci. Jsou podnikatelé jako vy a místo abyste se je snažila ždímat, pomáháte jim vydělávat. Protože pak vyděláte i vy. Už se vám v práci stalo, že by vaše šéfová usilovala o to, aby vám každý měsíc zvýšili plat?" Rozhodně zavrtěla hlavou.

"Peníze vám počítá organizace, do které patříte. Jde o provize, takže čím jste úspěšnější, tím více dostanete. Nikdo po vás nechce, abyste pracovala víc, ale dostala stejně. Samozřejmě, že když máte svoji práci ráda a jste z ní nadšená, tak v ní máte úspěchy - a tím pádem i víc peněz."

Visela mi očima na rtech. Takovou informaci zjevně ještě nedostala. "O MLM jsem slyšela, že se tam podvádí a že obyčejné pěšáky ti nad nimi oberou o peníze." Zeptal jsem se, jestli to říkal někdo, kdo je v MLM úspěšný. Samozřejmě ne. Vždycky jsou to ti, co neuspěli a nechtějí na sobě nechat ani stín podezření, že si za to mohou sami. "Peníze posílá organizace přímo na váš účet, takže vám je nikdo nad vámi vzít nemůže."


Zásada intuitivního marketingu: Úspěch pochází z radosti

Úspěch v čemkoliv je založený na radosti z toho, co děláte. Jestliže si v práci musíte dávat pozor, abyste nadšení příliš neprojevovali, ať už kvůli nadřízeným, nebo kvůli spolupracovníkům, je to špatně. Třetinu dne prožijete v negativních náladách, a to se musí projevit i ve zbytku času, včetně spánku. Ke všemu to všechno možná děláte za málo peněz.

Uvědomte si, kolik byste toho dokázali, kdyby vás tato omezení nesvazovala, a jaké sny byste si mohli splnit. A jak by se váš život změnil, kdybyste každé ráno nevstávali s nechutí a odporem. Statistici zjistili, že každé pondělí ráno naroste počet infarktů o 35 procent. Jen to ukazuje, jak obtížné a nebezpečné je vést takový život a jak důležité je se z něj co nejdříve dostat.

Není tedy lepší být svým pánem, ale tak, že si nemusíte dělat starosti se spoustou věcí, které jinak podnikatelé řeší? Pak se můžete opravdu soustředit na svoji práci a radovat se z ní. Jde to a můžete tak žít i vy.


Užitečné? Podělte se i se svými přáteli:

Zaregistrujte se k odběru Intuitivních novin