Slepička kropenatá aneb Jak přijímat neúspěchy a nenechat se porazit

 

V každém neúspěchu je něco pozitivního. Buď vás správně nasměruje, nebo se něco důležitého naučíte. Co? Strýc měl hejno slepic. Jedna z nich se zatoulala na silnici a srazilo ji auto. Přežila, ale nemohla chodit. Manželce jí bylo líto, a tak ji ubytovala v garáži a starala se o ni. Dnes už slepice chodí. Sice kulhá jak válečný veterán, ale zato nám každý den snese vajíčko. Už je pomalu nemáme ani kam dávat. Ale to není celý příběh. To nejdůležitější teprve přijde.

 
Intuitivní marketing pro život: Slepička kropenatá aneb Jak to chodí v životě

Nikdy se hned nevzdávejte. A jestli zjistíte, že jdete špatnou cestou, hledejte novou. Dělejte své podnikání jinak. Použijte Strategii úspěchu intuitivního marketingu.

 
Jednoho večera strýc špatně zavřel dveře kurníku. Dovnitř se dostaly kuny a povraždily všechny slepice i s kohoutem. Přežila jen ta jedna, co tou dobou spokojeně spala v garáži.

"Jestliže vás potká neúspěch, berte to tak, že vám život připravil další šanci."


Každý konec je současně začátkem

V životě se nám také stávají věci zlé, až tragické. Neúspěch, krach podnikání, zranění nebo smrt někoho blízkého. A lidé se začnou litovat, nebo hledat, kdo za to může. "Já nemám nikdy štěstí," říkají. Nebo "Kdyby stát omezil rychlost na silnicích, nemuselo se to stát." Pomůže to?

Samozřejmě, že ne. Právě naopak. Takové myšlenky vám zabrání vidět více. Udržují vás u jednoduchého vysvětlení, které navíc říká, že na vás to jen dopadá a není důležité, co děláte. Ale když se zbavíte bolestínství, pravděpodobně zjistíte, že to špatné, co se vám stalo, otevřelo jinou cestu, dalo vám jiný pohled a nasměrovalo jinam vaši pozornost ( viz také článek Pro váš úspěch: Proč vám přeji nepohodlí).

Jeden podnikatel vyprávěl, jak mu finanční úřad zabavil restauraci, protože neplatil daně. Kdyby se to nestalo, asi by v tom nevýdělečném podniku vydržel léta a potýkal se neustále s problémy. Místo toho se musel poohlédnout jinde a našel svoji parketu, která z něj udělala milionáře.
 


Intuitivní marketing pro život: Nikdy se nevzdávejte

Lidé nemají rádi, když se jim říká, že v neúspěchu mají najít úspěch. "To se vám to mluví," říkají. "Vy nevíte, jak hrozné je to, co se mi stalo." Jenže ve skutečnosti o to nejde. Získali prostě jen záminku, aby s ulehčením rezignovali. Známe příklady lidí, kteří po nehodě přestali chodit nebo ochrnuli na větší část těla, ale přesto se nevzdali a sportují nebo vydělávají. Vedle nich je však mnohem víc takových, kteří se rozhodli pomstít životu za to, co jim udělal. A rezignovali.

Jaký je mezi nimi rozdíl? Myslíte si, že ti první na tom jsou lépe? Kdepak, někdy i naopak hůře. Ale chápou, že život stejně budou muset nějak prožít až do konce. Tak proč ne v aktivitě a radosti?

Jestliže vás tedy potká neúspěch, berte to tak, že vám život připravil další šanci. Možná vás ochránil před tím, co ve skutečnosti nebylo tou vaší správnou životní náplní a posláním. A i za cenu bolesti a šrámů vás poslal tam, kde se budete mít lépe. Pokud se nevzdáte.

Buďte vítězem!Pokud stojíte s prázdnýma rukama a marně se ptáte, kam by vás dosavadní neúspěchy měly nasměrovat, prostě to zkuste. Se mnou se hodně naučíte a nemusíte za to platit. Berte to jako praktickou školu. Buď časem zjistíte, že je tím vaším pravým posláním a srdeční záležitostí něco jiného, nebo to najdete právě zde a zůstanete. Nelitujte se, nečekejte, začněte podnikat jinak.
Máte pocit, že zatím ve vašem životě převládají neúspěchy? Připojte se ještě dnes ke mně a pokusíme se to brzy změnit. Neváhejte, každým dnem se vám úspěch vzdaluje:
Začněte podnikat jinak s intuitivním marketingem

 

Proč odebírat newslettery Intuitivního marketingu

 
Protože 99 % informací v nich jsou praktické inspirace a návody, jak dělat podnikání a marketing jinak, úspěšněji, a přitom šetřit náklady. Můžete je použít ještě ten den, kdy si je v newsletteru přečtete, a neztrácet čas.

Informace o nakládání s osobními daty zde