MLM je skutečná škola života a úspěchu

 

"Buďte spokojeni s tím, co máte, a nechtějte mít víc!" Tuto "dobrou" radu jsem si přečetl na jedné diskusi, věnované multi-level marketingu. Vyznavači podobných přístupů bývají alespoň pozitivně naladěni. To jiná sorta, kterou soukromě nazývám "strážci poctivosti", dokáže zviklat i v silném odhlodání uspět.

 
MLM je škola života a úspěchu
 
Slouží lidstvu odhalováním všech nepravostí a podvodů. Což jsou za prvé nové a nezvyklé výdělečné postupy a v neposlední řadě všechny ostatní způsoby získávání peněz, kromě řádného pracovního poměru. Ale ani s ním nejsou spokojeni.

Z rozsahu publicistické práce zmíněných dobrodinců lidstva se dá usoudit, že svému poslání věnují všechen volný čas, možná i část toho pracovního. Hodiny a hodiny jim jistě zabere jen samotné monitorování internetu. Jakmile někdo vznese dotaz na novou příležitost, uplyne sotva pár minut a už jsou tu s ujištěním, že bratranec kamaráda jejich spolužáka ze základní školy na tom prodělal majlant a že jde jistojistě o podvod typu letadlo, na který už je podána řada trestních oznámení ( přečtěte si také článek Nejen o MLM: Je to podvod?).

"Pokud se naučíte, jak vydělávat peníze (nebo zjistíte, že tento způsob není pro vás), jednoduše jste věnovali čas svému vzdělávání.

Nemohu a nechci tvrdit, že všechny MLM aktivity jsou průzračné jako studánka. A i když je jejich podstata naprosto legální, mohou to jistě pokazit zúčastnění lidé. Nejčastěji tím, že lákají nováčky sliby milionů a "zapomenou" jim říci, že pro to také musí něco udělat. Na druhé straně má snad každý adept na zbohatnutí rozum a měl by vědět nebo alespoň tušit, že všichni lidé nejsou geniálními obchodníky.


Proč je MLM školou života a úspěchu

V intuitivním marketingu víme, že člověk, který chce uspět a vydělat peníze (a je jedno jakým typem podnikání), musí být v první řadě pozitivně naladěn. Jeho cíl je přece pozitivní, nemůže tedy k němu dojít cestou negace. Žádný bohatý člověk nehledá na všem jen to špatné a nemluví pouze o rizicích. Jednak na to nemá čas, jednak raději mluví o příležitostech ( čtěte v e-booku Úspěšný týden).

Za druhé hledá možnosti, jak se něco dozvědět a naučit. Toho si v intuitivním marketingu vždy ceníme. Seriózní MLM organizace po vás nechtějí žádné peníze za iluzorní sliby. Platíte až za objednané zboží nebo služby odpovídající hodnoty. Nemůžete tedy přijít o nic jiného, než o svůj čas. Pokud se za tu dobu naučíte, jak vydělávat peníze (nebo zjistíte, že tento způsob není pro vás), jednoduše jste ho věnovali svému vzdělávání. Srovnejte to s klasickým podnikáním, do kterého často musíte vložit všechny své peníze a ještě si půjčit, přičemž jistoty nejsou o nic větší.

E-book Prosperita na dosah od Miloše Tomana


Školeni v MLM

Podobná situace je se školeními. Většina z nich se zabývá obecnými návody, jak zvýšit svoje šance na úspěch. Využijete je tedy i mimo MLM, třeba v pracovním poměru. A že je někdo nazývá "vymýváním mozků", to vás nemusí vzrušovat. Zmínění strážci poctivosti považují už samotnou myšlenku, že by někdo mohl být úspěšný a hodně vydělávat, za nepřirozenou a nebezpečnou.

Než se tedy do něčeho pustíte, třeba v rámci multi-level marketingu, položte si otázku, co získáte, když neuspějete. Naučíte se něco, co jste předtím neuměli? Dozvíte se, co jste nevěděli? A využijete tyto vědomosti ve svém dalším životě? Pokud ano, není proč váhat. Je to stejné, jako byste šli na nějaký čas do školy.


Užitečné? Podělte se i se svými přáteli:

Zaregistrujte se k odběru newsletterů Intuitivního marketingu