Proč vám pro úspěch přeji nepohodlí

Proč vám pro úspěch přeji nepohodlíNeznám moc lidí, kteří by milovali změny. Samozřejmě, pokud by byly jen k lepšímu, pak ano. Každý asi rád vymění ojetou škodovku za Maserati. Jenže většina přináší spíš neklid, problémy a vyrušování v nejméně vhodnou chvíli. A to nemáme rádi. Takže podnikatel sedí ve firmě a říká si: „Ať dnes dají zákazníci pokoj, stejně chodí jen kvůli reklamacím“. Zaměstnanec se zase obloukem vyhne podniku, kde každý rok mění pracovní zařazení a funkce, protože prý na tohle nemá nervy. Jsme tím však sami proti sobě.

Ve škole jsme se učili, že sotva dosáhneme dospělosti, začne se náš mozek scvrkávat a hloupnout. Nové výzkumy ovšem naznačují něco jiného. Učením se bez ohledu na věk mění neuronové trasy. Ty jsou mnohem důležitější, než počty mozkových buněk. Ovlivňují totiž naše chování. Nejde samozřejmě jen o to, co se dozvíme před tabulí, na semináři či v knize. Dospělí se často učí řešením situací.

Základní vlastností úspěšného člověka je schopnost poznat dobrou šanci, když ji uvidí. Čeká na vás v PARTNER PLUS NETWORK!


Vyjet ze starých kolejí je nepohodlné, ale úspěch to vyžaduje

Jestliže tedy někdo sedí deset let na stejném místě a dělá stejné věci, jeho mozek si zvykne na vyjetou trasu a není příliš schopen přicházet s novými myšlenkami a řešeními. Dokonce bude – v zájmu svého klidu – takový člověk blokovat aktivnější spolupracovníky. Podobně podnikatel, který zapadne do vyjetých kolejí, není schopen reagovat na změny trhu. Jeho jedinou reakcí je pak často sepisování nenávistných reakcí pod články o úspěšných ( viz také Všichni máme vymyté mozky aneb Jak funguje motivace).

I když se vám tedy změny nebo nepříjemné situace nelíbí, neměli byste se jim vyhýbat. Jednak proto, že když nic neřešíte, nic se nenaučíte a vaše kreativní schopnosti upadají. Nakonec se budou vaše reakce řídit jen jednou šablonou ( Jak to změnit se dočtete v e-knize Výtah k úspěchu).

Za druhé jsem si všiml, že většina lidí je jako buben – potřebuje být bita, aby ze sebe vydala to nejlepší. Tím nechci říci, že vám přeji nějakou tragédii. Ale nepohodlí ano. Jedině tak dokážete svůj mozek řádně využít a dosáhnout úspěchu.  Od toho je tu Škola milionářů

 

Intuitivní noviny

Každý měsíc vám pošlu emailem originální čerstvou dávku inspirace v Intuitivních novináchInspirace ze Školy milionářů

Jednou za měsíc inspirace pro každého, kdo chce stát pevně na vlastních nohou. 
Informace o nakládání s osobními daty zde.