Čím nahradit nástěnku vizí, aby to fungovalo?

Nástěnku vizí potřebujete mít na očích a soustředit se na ni. To často nejde. Naštěstí mám jiné řešení, které sám úspěšně používám. Nástěnku vizí jsem měl asi dvakrát. Protože můj stůl stojí proti oknu, musel jsem ji pověsit na bok. Tam jsem ji pak viděl asi tak dvakrát za dobu její existence. A stejně jsem nevěděl, co s ní. Až jsem nakonec našel moderní a fungující způsob.

V článku vám ukážu, jak si pořídit digitální nástěnku vizí, kterou si můžete brát, kam chcete. Dozvíte se, jak si také svoji vizi uložit do podvědomí.

O nástěnce vizí už jistě slyšel každý. Mnozí ji považují za hloupost a ezoterický výmysl. Jiní sice ne, ale dopadnou podobně jako já. Zkrátka nemají šanci mít nástěnku, ať už visí na zdi nebo na ploše notebooku či mobilu, pořád na očích. Ale jak jsem řekl, dá se to zvládnout jinak a lépe.

“Podvědomí pracuje na principu ‘Kdo chce kam, pomozme mu tam’.”

Proč není nástěnka vizí hloupost? To vyplývá ze seriózních, vědeckých informací, které máme o programování podvědomí. Opakováním se v mozku vytváří “vyjeté” cesty, synapse. Proto se také říká, že je matkou moudrosti.

Vlastně je to podobné, jako když jste se učili jezdit na kole. Napoprvé to vůbec nebylo ono. Po pár jízdách o trochu lepší. A najednou jste zjistili, že už nemusíte na udržování rovnováhy myslet. Podvědomí ji převzalo a zautomatizovalo.

Programování svého života

Stejně to funguje i u mnoha dalších činností v našem životě. Přidejme k tomu ještě fakt, že podvědomí pracuje ne se slovy, ale s obrazy. To také důvěrně známe. Vidíme před svým vnitřním zrakem obrázek, jeho pojmenování máme “na jazyku”, ale ne a ne si vzpomenout. Obrázky tedy usnadní programování.

Na obrázky na nástěnce vizí se nedíváme proto, že se nám líbí, ale protože chceme to, co na nich je. Podvědomí pracuje na principu “Kdo chce kam, pomozme mu tam”, takže po nějakém čase usoudí, že to všechno asi opravdu chceme – a zařídí to. Samozřejmě naším prostřednictvím. Zírat od rána do večera na obrázky peněz a čekat, že začnou padat z nebe, opravdu nefunguje.

Určitě znáte ty lidi, co tvrdí, že je to jen hloupá a nefungující ezoterika. Jak to mohou vědět, když to nezkusili? Věřte raději lidem, kteří tyto nástroje používají a mohou se s vámi podělit o někdy až neuvěřitelné zkušenosti. Chcete-li žít život podle svého a plnit si své sny, musíte si je nejdříve umět představit. Moje zkušenost říká, že to funguje. A u vás? Chcete-li vědět víc, poraďte se o tom se mnou.

Nová cesta k úspěchu: Použijte techniku

Teď ale k tomu slíbenému vylepšení. Jestliže nemáte čas dívat se nástěnku, přesuňte obrázky na tablet nebo mobil a věnujte se jim, když zrovna čas mít budete. Ideálně před spaním nebo ráno po probuzení. Pro vytvoření slideshow můžete využít řadu bezplatných i placených programů, jak co máte doma. Ve Windows je aplikace Fotky, ale já raději používám jejího předchůdce Movie Maker. Ne z nostalgie, ale protože má víc funkcí (například přechody mezi snímky).

Na software tedy tak moc nezáleží. Podstatný je výběr obrázků, a tady se dělají chyby. Někteří lidé jsou přesvědčeni, že na nich musí být zavedené symboly bohatství. Čím víc, tím líp. A tak si pořizují kolekce fotek BMW nebo Bentley, i když touží po malém červeném sporťáku. Nebo místo vily v Kalifornii po klidných odpoledních na kvetoucí louce. Dávejte si tam tedy to, co vás opravdu těší a co byste chtěli mít. Ne co si přečtete, že je správné. Jde o váš život, a ten je jedinečný. A nebojte se svoji slideshow změnit, když se vám něco nelíbí. Je potřeba být s tím, co sledujete, v harmonii.

Stejně jako obrázky je ale důležitá také hudba. Ta tomu dodává další emoční náboj. Mělo by jít o melodii, která vás oslovuje. Raději nepoužívejte písně s texty (i když jim třeba nerozumíte). Mohli byste si naprogramovat něco zcela jiného, než jste chtěli. Doporučuji chytlavou melodii, kterou máte rádi. Proč? Protože po nějakém čase si stačí hudbu přehrát v hlavě a obrázky se vám objeví před očima i bez jakékoliv technologie.

Jak si uložit svoji vizi do podvědomí

  • vytvořte si video nebo prezentaci se symboly toho, čeho chcete dosáhnout a co chcete získat
  • prohlížejte si ho nejméně jednou denně před spaním (můžete i ráno po probuzení), alespoň 3 měsíce, ale nejlépe pořád
  • máte-li přes den volnou chvilku, „promítejte“ si vizi ve své mysli

Inspirace pro vás

Někteří lidé jsou přesvědčeni, že tuto “ezoteriku” nahradí silnou vůlí. Vůbec netuší, jak slabá ta vůle je. Zvlášť ve srovnání se silou podvědomí. Rozumný člověk jako vy naopak používá, co funguje a co rozvíjí úspěch jeho života. I když ho od toho neúspěšní odrazují a posmívají se mu. A u této “nástěnky” mohu z vlastní říct, že opravdu funguje. Mám pro vás další tipy, jak vytvořit předpoklady pro dosahování úspěchu »