Jak si zajistit pohodu v obchodě a podnikání

Jak si zajistit pohodu v obchodě a podnikáníMluvit o pohodě, to možná zní trochu nezvykle, protože s podnikáním máme většinou trochu jiné zkušenosti. Honička od rána do večera, neustálý stres, obavy, že nebude na zaplacení toho nebo onoho a do toho ještě jedna kontrola za druhou a hromady papírů. Je vůbec možné za těchto podmínek mluvit o tom, že budete podnikat v pohodě a s radostí? Ano, je. Protože příčinou všeho stresu a nepohodlí je zkušenost, že ať děláme, co děláme, vždycky se nakonec objeví něco, co nám radost pokazí. Od konkurence po úřady. Jak tedy z toho ven?

Ze zkušenosti víme, kdy jsme v pohodě. Když víme, že máme všechno v pořádku, nebojíme se kontroly (nebo alespoň ne moc, protože člověk nikdy neví…). Když máme dost peněz, nebojíme se placení. Když nám přibývají zákazníci a rostou tržby, nebojíme se konkurence. Tu zkušenost většiny podnikatelů můžeme vyjádřit takto: "Pokud máme věci pod kontrolou, jsme v pohodě".

"Pasivní přístup vám bohužel pohodu nikdy nepřinese.


Jak mít věci pod kontrolou

Co to ale znamená mít věci pod kontrolou? Přesný opak toho, když někdo říká "Já s tím nic nenadělám." Jestliže to tak bereme, nikdy samozřejmě nebudeme své podnikání kontrolovat. Budou ho místo nás řídit vnější okolnosti. Vedle prodejny postaví nový supermarket, obchodník pokrčí rameny a sleduje, jak mu ubývají zákazníci, až nakonec zavře. To je pasivní přístup a pohodu vám nikdy nepřinese. Pořád totiž budete ve střehu, co se zítra na vás přivalí. Možná to znáte.

Co je opakem? Aktivita. Ano, chápu, že většina podnikatelů si po přečtení tohoto slova řekne, že už tak nemají čas. A ještě být víc aktivní. Ale správná aktivita vám čas naopak ušetří. Nevěříte?

Čím dál tím víc obchodníků dnes například zjišťuje, že když u některé kategorie zmenší výběr, dejme tomu na tři produkty, tak zákazníci nejen že neprotestují, ale nakupují více. Tesco takto například zvedlo prodej čajů, když jejich počet zredukovalo.

Takové omezení vám samozřejmě uspoří práci s objednáváním, naceňováním atd. Když navíc zákazníci nakupují více, rostou vám tržby bez zvyšování počtu nakupujících. Takže zase ušetříte čas, který by jinak padl na obsluhu přibývajících zákazníků. Čím větší nákup na jednoho nakupujícího, tím méně se nadřete. Anebo získáte prostor pro aktivní získávání dalších ( Přečtěte si také Zákazníka odrazuje málo i mnoho zboží).

Když se jedna majitelka prodejny dozvěděla, že ve vedlejší vsi skončil obchod, smutně pokývala hlavou: "Nás to taky brzy čeká". Když jiná majitelka prodejny dostala tu samou zprávu, řekla: "Přemýšlím, jak ty zákazníky získat. Možná bych jim mohla vozit nákup autem."

Už téměř 3.000 obchodníků v ČR používá věrnostní program Cashback World, ale ne každý ho má se všemi výhodami v balíčku programu PARTNER PLUS. Vy ho můžete mít komplet s veškerou podporou, kterou v programu nabízíme. Přesvědčte se, že se to vyplatí.


Aktivní přístup je méně únavný

Není tedy přístup jako přístup. Ačkoliv se zdá, že být aktivní znamená vynakládat víc sil, ve skutečnosti to funguje jinak. Strávil jsem hromadu hodin za pultem, takže vím, že nejvíc unavuje rutina, otrávené pokukování po hodinách, kdy už bude konec, naštvanost. Když jsem pobíhal sem a tam, pusa se mi nezastavila a nelenil jsem předvádět zboží, cítil jsem se na konci dne kupodivu docela svěží.

Informací, jak aktivně řídit prodejnu je hromada. Jenže právě to je problém. Jak se v té hromadě rad, návodů, útržků z praxe a všeho dalšího vyznat? Podnikatel to většinou chvíli zkouší nějak použít a pak se vzdá, protože nemá čas. Ucelených informací moc není. Věřili byste, že tradičnímu obchodu jsou u nás prakticky věnované jen dvě knihy (a jedna z nich je moje)? Takže to na první pohled vypadá špatně.


Průvodce na cestě k podnikatelské pohodě

Ale právě proto jsem po knize  YYYJak zvládnout maloobchod přišel s průvodcem na cestě k podnikatelské pohodě, nazvaným PARTNER PLUS. Partner proto, že nejsme učiteli nebo mentory, ale partnery podnikatelů a sdílíme s vámi vaše starosti i radosti. Plus pak proto, že vám dáváme více než jen informace. Můj systém samoobslužných příruček, školení a další podpory je natolik propracovaný, že jeho používání přináší navýšení tržeb v průměru o 30 %. A především vám pomůže mít věci pod kontrolou a konečně dosáhnout na to nejdůležitější: pohodu v podnikání.


Nepropásněte akci - jen do konce září

Ještě do 30. 9. máte možnost pořídit si zkušební verzi programu zdarma. Nejenže si tak můžete bezplatně vyzkoušet, jak to funguje, ale pokud se hned nebo později rozhodnete pro plnohodnotnou verzi, budete mít nárok na 50% slevu. Ale jen do 30. 9.! Informace najdete zde.

 

Intuitivní noviny

Každý měsíc vám pošlu emailem originální čerstvou dávku inspirace v Intuitivních novináchInspirace ze Školy milionářů

Jednou za měsíc inspirace pro každého, kdo chce stát pevně na vlastních nohou. 
Informace o nakládání s osobními daty zde.