Jak uspět na trhu i v této složité době

Za měsíc proběhne v Olomouci 28. kongres na podporu tradičního trhu Samoška. I přes trend posledních let registrovat se na poslední chvíli evidujeme už teď velký zájem ze strany majitelů prodejen a zástupců centrál maloobchodních sítí.

Svou účast už potvrdili zástupci těchto centrál: Coop Centrum družstvo, Coop Morava, Čepos, Družstvo CBA CZ, Družstvo Eso Market, Flosman, Jednoty Boskovice, Hlinsko, Hodonín, Kaplice, Mikulov, Uherský Ostroh, Vsetín, Kubík, Maloobchodní síť Bala, MO Partner, Můj obchod, Nitrazdroj, ProVektor, Tempo či Žabka.

Hlavním mottem kongresu bude letos otázka, jak se udržet na trhu. Zvyšující se náklady na provoz prodejny i rostoucí ceny potravin a dalšího zboží, tím pádem zmenšující se nákupní koš zákazníků, to jsou problémy, které dnes trápí většinu obchodníků. koho na kongresu například uslyšíte?

Koho na kongresu například uslyšíte:

Proč máme tak vysoké ceny potravin?

Tématem dneška jsou ceny potravin. Proč je máme tak vysoké a jak to vysvětlovat zákazníkům? Jak se budou ceny letos dále vyvíjet a jaká bude situace v delším časovém horizontu? O tom bude na kongresu Samoška hovořit agrární analytik Petr Havel.        

Jak zákazníci reagují na růst cen a nejistou ekonomickou situaci?

Jakým směrem se vyvíjejí jednotlivé prodejní formáty a kategorie, k jakým změnám dochází ve frekvenci nákupů a velikosti nákupního koše či jaký je zájem o promoce a privátní značky, na datech ukáže Jakub Špika, retail service director CZ/SK/HU NIQ. 

Jak na venkově udržet prodejny

Potravinovou obslužnost venkova budou rozebírat zástupci společnosti GaREP: jednatel Zdeněk Šilhan a ředitel a jednatel Jan Binek. Vysvětlí, jaké jsou nejčastější důvody rušení prodejen a co je naopak pomáhá udržet (viz také Jak v prodejně na venkově zvýšit tržby). Představí výsledky výzkumného projektu Venkoobchod, který se zaměřil na šetření mezi provozovateli obchodů a rozhovory se starosty a zákazníky.

Doprovodný program nabídne exkurzi do vybraných prodejen i večerní párty

Odbornému programu předchází exkurze do prodejen Terno Olomouc a JIP Cash & Carry Olomouc a večerní párty. Vzniká tak jedinečná příležitost setkat se s kolegy z oboru nebo navázat nové obchodní kontakty v neformální a příjemné atmosféře.

Registrujte se zde