Jak na propagaci v mobilní aplikaci

 

Podle nedávného průzkumu strávili zaměstnanci před Vánoci na internetu v průměru 100 minut denně. Samozřejmě v pracovní době. Ale i mimo svátky se dá mluvit o každodenní hodině na síti. Nechci však pranýřovat pracovní morálku, o to mi vůbec nejde. Rád bych vám ukázal, kolik času lidé tráví na internetu. Samozřejmě potom další minuty a hodiny i ve volném čase.

 
Cashback World - mobilní aplikace, vyhledání obchodníka
 
Dnes je to stále častěji na mobilu. Překvapuje mě proto, že obchodníci a podnikatelé věnují tak málo pozornosti digitálním nástrojům a přítomnosti na internetu vůbec.

Krize u většiny tradičních podnikatelů ukončila využívání klasické reklamy, hlavně inzerátů. Výlohy mnoha prodejen byly zalepeny fóliemi. Nic neláká kolemjdoucí zákazníky k návštěvě, nikdo se o prodejně nebo kavárně nedozví, pokud už (často zcela náhodou) není uvnitř. Řada, obávám se, že dokonce většina, tradičních obchodníků ani nemá web ( viz také článek Ovládněte nástroje, které vaše velká konkurence běžně používá. To samé menší restaurace, kavárny, cukrárny. O modernějších technologiích, jako jsou mobilní aplikace, ani nemluvím.

"Zákazníci jsou schopni stát před vaší prodejnou či podnikem a pátrat po vás ve vyhledávači."

Ať se to komu líbí nebo nelíbí, většina zákazníků dnes hledá informace na internetu. Když to řeknu s trochou nadsázky, jsou schopni stát před vaší prodejnou či podnikem a pátrat po vás ve vyhledávači. A když najdou konkurenta za rohem, půjdou tam. Mít tedy web je úplný základ. Ještě lepší je ale být v masově používané mobilní aplikaci.


Mobilní aplikace poskytují výhody všem

Proč je taková mobilní aplikace výhodná? Podívejte se na to nejdříve z pohledu zákazníka. Jste v cizím městě, potřebujete si nakoupit, najíst se, natankovat. Není nutné dlouze hledat, jednoduše otevřete příslušnou aplikaci a ta vám podle polohy ukáže, kde je nejbližší prodejna, restaurace, čerpací stanice, a to ty, které vám ještě při nákupu poskytnou výhody.

Vraťme se zpět do vašeho pohledu podnikatele. Je výhodné být v takové aplikaci, podle níž vás zákazník najde? Určitě. Je výhodné poskytovat výhody, pro které zákazník navštíví vás, a ne třeba konkurenci za rokem? Určitě. Je výhodné se takto propagovat jen tím, že dáváte svým zákazníkům něco navíc? Určitě.

E-book Intuitivní marketing v restauraci od Miloše Tomana


Jak se dostat do mobilní aplikace

Když už tedy víme, že je užitečné v takové aplikaci být, podívejme se, jak se tam dostat. Aplikace  Cashback World ukazuje cestu k více jak 2,5 tisíce prodejen, restaurací a služeb. Zákazník v ní najde jak třeba Tesco nebo síť čerpacích stanic OMV, tak malé podnikatele, kadeřníky a dejme tomu motoresty. Může tam snadno najít i vás.

Jak toho dosáhnete? Tím, že se stanete partnerem systému Cashback World. Když se partnerem stanete prostřednictvím programu  PARTNER PLUS, získáte navíc takové bonusy, že i když svým zákazníkům poskytnete výhody (cashback, tedy peníze nazpět), vaše celková bilance bude pozitivní. Vedle propagace na vás tedy čeká i čistý zisk.


Shrňme si výhody:

  • více jak 250.000 zákazníků vás může rychle najít v mobilní aplikaci
  • nemusíte, tak jako to bylo dříve, platit ani korunu za reklamu
  • s podporou sítě PARTNER PLUS porostou vaše příjmy a zisk
Díval jsem se na návštěvnost tohoto webu a asi polovina lidí si ho už prohlíží z mobilu. Bylo by nerozumné nad tím mávnout rukou a nepřizpůsobit tomu některé věci. Stejné je to s propagací v mobilních aplikacích. Nejde jen o to, jít s dobou a módou, ale oslovit zákazníky tam, kde jsou. Ne tam, kde vás nevidí a neslyší. Řekl bych, že je to rozumné.


Užitečné? Podělte se i se svými přáteli:

Zaregistrujte se k odběru newsletterů Intuitivního marketingu